پرورش بلدرچین در خانه

راهنمای پرورش بلدرچين
بدن ما به غذاهای مختلفي نياز دارد و يكي از مواد مهمي که بايد در غذاي روزانه ما وجود داشته باشد، پروتئين است. اين ماده براي رشد و سلامت بدن بسيار ضروري است. پروتئين هم در غذاهاي گياهي و هم در غذاهاي حيواني وجود دارد.
گوشت بلدرچین به عنوان يك منبع پروتئين حيواني اهميت زيادي داشته و بسيار مورد توجه انسان است. به همين دليل در كشورهاي مختلف سرمايه‌گذاري زيادي برروي صنعت پرورش بلدرچین انجام گرفته است.
اخيرا مصرف گوشت بلدرچين در کشور افزايش چشمگيري داشته و با توجه به استقبال مصرف کنندگان از گوشت لذيذ اين پرنده ، اغلب رستوران هاي Fast Food ، گوشت بلدچين را در ليست غذاهاي پرمصرف قرار داده اند، اما با اين وجود هنوز کشتارگاهي مخصوص کشتار بلدرچين راه اندازي نشده است که بتواند پاسخگوي نياز رو به افزايش کشتار بلدرچین باشد. هم اکنون تمام مراحل توليد تا کشتار بلدرچين در داخل يک مجموعه انجام مي شود که البته در آينده اي نزديک ضرورت احداث کشتارگاه مخصوص بلدرچين احساس خواهد شد .
يکي از فعاليت هاي پرورش در خصوص ساير ماکيان ، پرورش بلدرچين صنعتي است . پرورش بلدرچين با فاصله ي نسلي کوتاه يکي از فعاليت هاي زير شاخه ي طيور محسوب شده که شروع فعاليت آن در استان يزد شروع شده و سپس در اکثر نقاط ايران تسري يافت . پرورش بلدرچين از جمله فعاليت هايي محسوب مي شود که کل فعاليت از توليد تخم نطفه دار تا نهايت کشتار و بسته بندي در داخل يک مجموعه انجام مي گيرد . بنابر اين پرروش و مديريت آن از حساسيت بالايي برخوردار است و چنانچه يکي از حلقه هاي زنجير که به ترتيب مادر ، جوجه کشي ، واحد گوشتي ، کشتار ، بسته بندي و انجماد است دچار لغزش و کندي شود خيلي سريع بر روي قسمت هاي مختلف تاثير گذار خواهد بود .
عرضه ي گوشت بلدرچين در قالب بسته هاي فريز شده و تازه به اوزان ۹۰۰ الي ۱۰۰۰ گرمي و حاوي ۵ ال ۶ قطعه لاشه است . گوشت اين پرنده منبع پروتئيني بسيبار خوش پخت و با قابليت کبابي شدن بوده که به ذائقه ي ايرانيان نيز سازگار است و امکان عرضه ي آن در بازار جهاني نيز در صورت رعايت کردن شاخص هاي عرضه محصولات را دارا مي باشد .
بلدرچين يك نوع از گونه‌هاي مختلف طيور و از كوچكترين پرنده‌هاي حلال گوشت مي باشد. بعضي‌ها به بلدرچين به دليل نوع صدا و آوازش «بدبده» مي‌گويند. بعضي‌ها نيز اين حيوان را نام كرك مي‌شناسند. بلدرچين‌ها در طبيعت، بيشتر در كشتزار غلات و زمين‌هاي ناهموار و ميان علفزارها زندگي مي‌كنند. هنگام زمستان نيز در دسته‌هاي بزرگ جمع شده و مهاجرت مي‌كنند که گاه مسير طي شده بالغ بر ۴۰۰ الي ۱۰۰۰ نيز مي گردد. بلدرچين‌هاي وحشي كه در طبيعت زندگي مي‌كنند هفت تا دوازده عدد تخم مي‌گذارندکه اين تخمها بعد از شانزده تا بيست و يك روز باز شده و جوجه‌ها از آنها خارج مي‌شوند.

با ما تماس بگیرید …

حتما پاسخ سوالتان را با خوشرویی دریافت خواهید کرد …

تلفن دفتر فروش مجموعه : ۱۷ ۹۴ ۳۷ ۳۲ – ۰۴۴

تلفن همراه مدیر مجموعه : ۴۹۹۵ ۴۴۱ ۰۹۱۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *